Dobré rady pro koupání miminka

Jak na to? A jaké dodržet hlavní zásady? Toto všechno vám poradíme. Přinášíme návod pro všechny rodiče, pro které je tato činnost premiérou. Uvidíte však, že to není zase až tak složité, jak se může na první pohled zdát.

Jaká je optimální teplota vody?

Toto je hlavní věc, na kterou se zaměřit. Bez čeho se žádný rodič neobejde, to je teploměr. Můžete mít různé speciální, ale plně vám postačí i ten lékařský. To proto, že optimální teplota vody je zhruba 37 stupňů Celsia. Tedy taková teplota, jakou má lidské tělo. Také nezapomínejte na teplotu místnosti, která by neměla klesnout pod 22 as zároveň stoupnout nad 26. Následně jste připraveni koupel realizovat.

Jak dlouho miminko koupat?

Delší doba koupele je doporučována až ve chvíli, kdy bude váš potomek větší. Když mluvíme o koupání miminka, které je skutečně malé, rozhodně postačí čas okolo pěti minut. Déle opravdu není potřeba. Taková doba plně postačí k základní hygieně, kterou by koupel měla přinést.

Jak dítě umýt?

O tom, že je potřeba používat kvalitní mýdla jistě nemusíme mluvit. Určitě se vyhýbejte různým houbičkám, jelikož plně stačí vaše ruka. Stačí jenom menší množství mýdla, které naneste na dětské tělíčko. Hlavně potom do oblasti rizikových míst, jako jsou záhyby nebo zadeček. Poté ihned důkladně opláchněte. Tím je vše hotovo. Není důvod celou činnost přehánět a mydlit ho úplně celé, a používat nadměrné množství mýdel.

Jak na bezpečnost?

Ideální jsou různé protiskluzové podložky, které vám pomohou stabilizovat miminko v té správné poloze. Jednou rukou je třeba podpírat mu záda a hlavně hlavičku, která by se rozhodně neměla potopit. Tomu odpovídá i výše vodní hladiny, která se doporučuje v rozmezí 10 – 15 centimetrů. Volbou rukou poté vykonáváte požadovanou hygienu. Na začátku doporučujeme mytí ve dvou. Uvidíte však, že po pár dnech tuto činnost s trochou cviku zvládnete hravě zcela sami.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Máme miminko

Autor: Hanka Novotná