Základní přehled dětské kosmetiky

Bez dětské kosmetiky se dnes neobejde žádné dítě, a tak ji rodič musí pořídit. Na trhu je variant obrovské množství. Co dnes patří mezi sortiment, na který by se rozhodně nemělo zapomínat v různých obdobích věku dítěte?

Mast na opruzeniny

Ta je naprostým základem, bez kterého se neobejde žádný rodič. Jde o dětskou kosmetiku, která má primárně praktickou funkci. Napomáhá eliminaci opruzenin, které nejsou nic výjimečného. Vznikají hlavně z důvodu nošení plenek. Na trhu je celkem široká škála možností, od specializovaných mastí, po klasické, kde převažuje hlavně kalcium.

Olejíčky

Další z nezbytných součástí dětské kosmetiky. Olejíčky, stejně jako jejich případné alternativy v podobě krémů jsou určené k tomu, aby pomáhaly udržovat kůži dítěte zdravou, vyživenou a vláčnou. Při výběru olejíčku je to podobné, jako při výběru toho do kuchyně. Měl by být přírodní, bez jakýchkoliv přidaných látek a měl by být vyráběn lisováním za studena. Variant je na trhu více než dost.

Borová voda

I když se na ni často zapomíná, jelikož je vytlačována specializovanými přípravky, my ji doporučíme. Je dlouhodobě osvědčenou volbou určenou k vytírání dětských očí. V drogerii ji však nehledejte, jelikož je dostupná hlavně v lékárnách. Lákadlem oproti specializovaným přípravkům do očí je rozhodně i její cena, jelikož stojí jenom pár desítek korun.

Masážní oleje, nebo masti

K čemu jsou určené? Pokud mají různé výživné látky, tak mohou pozitivně působit i na dětskou kůži. Pokud je nemají, mají jenom jeden, primární účel. Nejenom, že lze pomocí nich dítě celé masírovat a tak podpořit kontakt s rodičem. Daný typ kosmetiky je nezbytný i v případě zdravotních problémů. Jsou to různé koliky, které způsobují plynatost. V takovém případě jsou masážní oleje nebo masti používány k pravidelným masážím bříška, které pomohou dětské prdíky rozehnat.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Máme miminko

Autor: Hanka Novotná