Jak na Vánoce vyzdobit domácnost, aby děti jásaly radostí?

Nadcházející Vánoční období je jako pohádková kouzelná brána do světa plného zářivých světel, lesklých ozdob a nepopsatelného kouzla. Je to doba, kdy naše domovy ožívají barevnými dekoracemi, které nejen že ozdobí naše prostory, ale také nám dodají ten správný dávku vánočního ducha. Připravte se na inspiraci, protože dnes si povíme o tom, jak zvýraznit krásu Vánoc pomocí ohromujících ozdob a dekorací.

Zahřejte srdce světly

Světelné řetězy jsou neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry. Co takhle letos vytvořit vlastní svítící umělecké dílo? Připevněte světelný řetěz ke starému rámu a získejte originální nástěnnou dekoraci. Nebojte se experimentovat s různými typy žárovek – teplými bílými pro útulnou atmosféru, nebo ledově modrými pro moderní vzhled. Anebo zvolíte jiné LED ozdoby? Je to na vás!

Příroda do domova

Nejlepší dekorace někdy rostou přímo ve vaší zahradě. Vyzkoušejte vytvořit vlastní korunku z větví borovice nebo jalovce, kterou můžete pověsit na dveře. Získáte tak jedinečný a přírodní vzhled, kterým nadchnete nejen své hosty, ale i kolemjdoucí.

Zbavte se monotónnosti

Proč držet barvy jen v tradiční červeno-zelené kombinaci? Vánoční dekorace - třeba koule na stromeček - můžete přizpůsobit svým oblíbeným barvám a vytvořit tak vlastní, originální styl. Pastelové odstíny, zlaté a stříbrné tóny, nebo dokonce námořnická modř – možností je mnoho. Jen si dovolte trochu experimentovat!

Ozdobte si stůl

Vánoce jsou také o společných chvílích u stolu. Proč tedy nezdobit i jídelní prostor? Kromě tradičního ubrání stolu si můžete vytvořit vlastní středovou ozdobu. Zkombinujte borové větvičky, svíčky a ozdoby podle vašeho vkusu. Nejenže bude váš stůl vypadat fantasticky, ale také to bude vynikající téma pro konverzace během večeře.

Vánoční stromek, ale jinak

Stromeček je největší hvězdou vánočního dekoru, ale letos ho můžete ozdobit netradičně. Co takhle vytvořit tzv. "světelný strom"? Namísto klasického stromečku použijte světelné řetězy a vytvořte z nich tvar stromu připevněním jednotlivých částí na zeď. Tato moderní alternativa okouzlí všechny, kteří u vás zavítají.

Dekorace s významem

Vánoce jsou časem sdílení a laskavosti. Proč tedy do dekorací nezačlenit i tuto myšlenku? Vytvořte vlastní dekorace s citáty o lásce, radosti a štěstí. Mohou to být malé karty na stromeček, nebo dokonce nástěnné plakáty, které budou působit jako denní dávka pozitivní energie.

Ať už si zvolíte kteroukoliv z těchto nápaditých dekorací, nebo vytvoříte vlastní, hlavním pravidlem je nechat volně proudit svou kreativitu. Vánoční dekorace jsou o vyjadřování svého osobního stylu a radosti z této krásné doby. Takže pusťte uzdu své fantazii a nechte svůj domov zářit a vonět Vánoci!

Publikováno: 28. 08. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Ludmila Nováčková