Plánujete si pořídit skleník?

Příchod jara s sebou nepřináší jen rozkvetlá pole, louky plné rozkvetlých květin a pro mnohé alergické reakce. Většina lidí se těší na svou oblíbenou práci na zahrádce, pečování o rostliny, očesávání stromů a sběr bylin. Jakmile udeří komfortní teploty pro růst rostlin, začíná sezona plná chutné zeleniny a ovoce. Zvažujete si obstarat na zahradu skleník? Možná právě vám pomůže tento článek se rozhodnout, a nejen to. Poradíme vám pár základních rad a tipů, na které byste měli před pořízením myslet.

Stavební povolení

První věc, která by vás měla zajímat před stavbou skleníku je stavební povolení. Pokud však jeho plocha se pohybuje do 40 m2 a výška do 5 metrů tak, není nutné stavbu jakkoli ohlašovat.

Vytápění skleníku během zimy

Způsobů, jak efektivně vytápět skleník je celá řada. Můžete nakombinovat tepelný systém z domu, nebo pořídit některý typ ohřívače vzduchu. Vhodné řešení, jak temperovat teplotu uvnitř skleníku, je pořízení mobilního topidla. Konkrétně elektrického přímotopu s odpovídajícím výkonem. Avšak jestli nemáte přístup k elektřině, klidě si opatřete jiný druh těchto zařízení, například naftové či plynové topidlo. Tip: S výběrem topidla vám rádi pomohou odborníci z eprofi.cz s.r.o. Společnost zároveň nabízí špičkové mobilní klimatizace a efektivní odvlhčovače vzduchu MASTER.

Umístění

Správné umístění je důležitý faktor, aby skleník měl zajištěn dostatečné sluneční záření, pro ohřívání vnitřního prostoru.

Datum stavby

Je dobré správně vybrat období, kdy začít s pracemi na skleníku. Samozřejmě, že lépe se vám bude stavět během jara než začít uprostřed zimy kopat základy. Pokud jste se tedy rozhodli začít hned na jaře, stihnete pěstitelskou sezonu.

Teplo nesmí unikat

Zajistěte, aby skleník dostatečně izoloval. S tím vám účinně pomůže polykarbonát, který izoluje teplo lépe než sklo.

Publikováno: 09. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná