Rádce: jak vybrat kočárek

Máte děťátko? Pamatujte, že bez kočárku se rozhodně neobejdete. Jak a podle čeho vybrat ten pravý? Je několik věcí, na které by se měl zaměřit každý rodič. O jaké konkrétní se jedná? Poradíme vám.

Typ kočárku

V první řadě je třeba zvolit správný typ. Když je dítě malé, měl by být základem takzvaný hluboký kočárek. Základ do doby, než se dítě naučí sedět. Později, ve starším věku, je vhodné pořídit kočárek označovaný jako sportovní. Je menší, je určený k sezení a potěší mnohem menšími rozměry i snadnější manipulací. Jsou však i typy, které mohou být kombinované. Na jednu stranu je to zajímavá přednost, ale pamatujte, že v rámci obou vlastností nebude vždy stoprocentně pozitivní.

Velikost koleček

Položte si otázku, kde se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat. Žijete ve větším městě a největší překážkou pro něho bude chodník? Potom může plně postačit ten s menšími kolečky. Co když naopak bydlíte v menší obci, na samotě, kde jsou zpevněné cesty spíše jenom výjimečné? V takovém případě volte variantu s většími kolečky, která zajistí bezproblémovou jízdu i v náročnějším terénu. Ty se hodí i při častých výletech do přírody.

Počet koleček

Mohou být klasicky čtyři, stejně jako mohou být tři. Jejich počet výrazně ovlivní ovladatelnost, ale i stabilitu. Vše lehce souvisí i s prostředím, kde budete. Ve městě přijdou vhod kolečka čtyři, v terénu, ale třeba i při sportování zase trojkolka. Zde však pozor na její stabilitu, aby nehrozilo převrácení.

Zaměřte se na praktičnost

Je hned několik věcí, na které je dobré se podívat. V první řadě hmotnost kočárku. Čím lehčí, tím lépe se vám bude ovládat. Také by měla být samozřejmostí výškově nastavitelná rukojeť. Opomíjet nelze ani úložné prostory, které oceníte ve chvíli, kdy nepovezete jenom svého potomka, ale bude nutné převézt také váš nákup. V souvislosti s výběrem ještě zkontrolujte kvalitu brzd a máte vše komplet.

Publikováno: 13. 10. 2017

Kategorie: Nákupní rádce

Autor: Hanka Novotná