Ručně vyráběné hračky děti potěší stejně jako ty z hračkářství

Hračky není nutné si jenom kupovat. Hračky je možné s také vyrobit. Jaké jsou možnosti? Dáme vám pár tipů, které doporučujeme s vašimi potomky také vyzkoušet. Zabavíte je, stejně jako se následně můžete i pobavit.

Výrobky z textilu

Začněme vyšší ligou. Schválně se zeptejte své holčičky, jestli by se jí líbila taková ručně vyrobená panenka, jaké vyrábí KristyART z Fleru. Vypadá vážně kouzelně - a s trochou šikovnosti podobnou vyrobíte svépomocí. A kdyby se vám to nepovedlo, můžete si ji objednat a následně použít jako inspiraci.

Výrobky z kaštanů

Ty jsou osvědčeným tipem hlavně v podzimních dnech, kdy kaštany padají. Pokud máte ve svém okolí strom, doporučujeme chodit na procházky tímto směrem a kaštany sbírat. Z nich si následně váš potomek vyrobí různorodé figurky. Stačí mu k tomu jenom špejle a nástroj, kterým udělá do kaštanů díry. Mezi oblíbené figurky patří klasická čtyřnohá zvířata, stejně jako to mohou být také postavičky, nebo se může jednat i o oblíbenou a jednoduchou housenku.

Výrobky z papíru

Stačí obyčejný lis papíru a rázem můžete naučit svého potomka vyrobit s řad zajímavých věcí, které patří do skupiny těch, které zaručeně nezklamou? Jedná se rozhodně o klasickou lodičku, nebo parník. Tu stačí pustit na vodní hladinu a pozorovat její plavbu. Stejně tak nemusí být nic náročného vyrobit si z papíru také větší nebo menší krabičku, na různé dětské poklady cennosti, které si schovávají. A když vezmete i list novin, stačí několik jednoduchých pohybů a čepice je na světě. Nejenom pro dítě, ale v podstatě pro každého z vaší rodiny.

Výrobky ze dřeva

Co k tomu bude potřeba? Stačí jenom jedna dřevěná deska. A co s ní? Dejte dítěti do ruky barvy. Pomocí nich může na hrací desce vytvořit třeba oblíbenou společenskou hru, kterou je člověče, nezlob se. Přitom se nemusí nutně držet zažité podoby, ale může vést jednotlivé cesty hráčů, jak bude jenom chtít. Stejně tak lze využít i druhou plochu desky. Třeba na šachovnici, kde si lze zahrát s menšími dětmi dámu a se staršími to mohou být i šachy. I toto je aktivita, kterou vaše dítě zvládne a která povede k tomu, že si samo vyrobí zajímavou věc v podobě hračky.

Publikováno: 11. 04. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná