Maxíková školka dá dětem vše, co potřebují!

Dopřejte svému dítěti to nejlepší! Kvalitní vzdělání! Víme, kde se mu jej stoprocentně dostane. Všichni víme, že stavět se dá jen na kvalitních základech. Tím je v případě vzdělání už mateřská škola. Vybavuje se mi vtipný, a přitom výstižný titulek jedné z knih Roberta Fulguma: Všechno, co doopravdy potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské škole. Velmi trefný. A pravdivý.

Inspirujme se Asií

Důležitost kvalitního vzdělávání si patřičně uvědomuje řada asijských národů. Číňané a Japonci jsou například za jesle a mateřské školy ochotni platit horentní sumy. Jedině z nich mají šanci dostat se na prestižní základní školu následovanou výběrovou středí a univerzitou.

Výuka hrou

A s podobným trendem se už setkáváme i u nás, byť ne v takové podobě, jaká je běžná v asijských zemích, kde jsou na děti kladeny až extrémní nároky. A to dle odborníků také není dobře. Řešením pak je jakási zlatá střední cesta. Vzdělávací systém, který dítě připraví na budoucí vzdělávání, aniž by je ochudil o jedny z nejkrásnějších let jejich života. Systém, který dokáže chytře propojit výuku se hrou. Ten praktikují třeba v Maxíkově školce a jeslích.

Individuální přístup

Maxíkova škola je ve srovnání s klasickými mateřskými školami několik kroků vpřed. Jejím hlavním benefitem je malý počet žáčků ve třídě. Právě omezený počet dětí (od jednoho rolku do sedmi let) umožňuje, že se jim učitelé mohou individuálně věnovat. Přihlížet k jejich osobním potřebám. Rozvíjet přednosti a odstraňovat nedostatky.

Výuka angličtiny hrou

Děti se ve školce už od raného věku učí anglicky – s rodilým mluvčím a formou hry (podrobnosti najdete na odkazu česko anglická školka Praha). Hodně sportují a věnují se aktivitám, které je baví. Především však rozvíjejí talent a dovednosti dětí. Víte, jak to je? Ve školce většinou všechno začíná? Nejenom první lásky, ale také se tu rodí i první dovednosti a talenty. Které profesionál ve vzdělávání malých dětí dokáže rozpoznat. A soukromá školka Praha tyto profesionály zaměstnává.

Publikováno: 20. 09. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná