Kojící polštář je dobrý pomocník

Maminky, které hledají různé pomocníky, které se hodí v mateřství, jistě dříve nebo později narazí na kojící polštář. I ten se tak může řadit mezi jednu z nezbytností pro každou maminku. Při jeho výběru je třeba zohlednit primárně jeho velikost. Od čeho se ta správná a optimální odvíjí?

Standardní velikost

Pokud se podíváme nejprve na to, jak vypadá takový standardní kojící polštář, tak se vyznačuje tím, že je jeho vnitřní obvod okolo devadesáti centimetrů. Pokud se polštář zapne, je jeho šířka okolo 35 centimetrů – samozřejmě mluvíme o té největší vzdálenosti. Charakteristický je také tím, že je jeho délka okolo 170 centimetrů. Pokud na takový narazíte, jde skutečně o velikost označovanou jako standardní. Pro koho je určená? Jsou to ženy, které jsou spíše menší. Pokud jde o jejich výšku, tak ta by neměla překračovat 160 centimetrů. Roli zde hraje také obvod jejich pasu, který by měl být do devadesáti centimetrů. Je tedy jasné, že tento klasický typ je vhodné pro ženy spíše hubenější s drobnější.

Větší velikost

Na trhu však můžete najít i varianty větší. I ty si můžeme charakterizovat. Jejich délka je již okolo dvou metrů. Výrazně větší je také jejich vnitřní obvod, který je okolo 120 centimetrů. Šířka je však velmi podobná předchozí variantě, protože se pohybuje okolo 35 centimetrů. Pro koho je tento typ určený? Samozřejmě primárně pro ty maminky, které jsou vyšší než 160 centimetrů a obvod jejich pasu je vyšší než devadesát centimetrů. To by měla být priorita samotného výběru. Na druhou stranu se může hodit i drobnějším ženám, a to pochopitelně z důvodu, že ho lze využít i jinak, než jako pomocníka při kojení. Může být využitý třeba na pohodlnější spaní, může být použitý i jako mantinel okolo miminka, stejně jako relaxační pomůcka při odpočinku. Zde mnoho maminek zaujme právě jeho celková všestrannost.

Publikováno: 15. 12. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná