Máme doma malého alergika

Díky pylové sezóně jsou alergie v plném proudu. Děti jimi trpí častěji než dospělí. Proto je důležité vytvořit jim doma klidné prostředí.

Pylové alergie jsou nejčastějšími alergiemi. Sezóna startuje již okolo února, kdy začínají kvést první stromy, jako jsou olše a lísky. S teplejšími dny se rozvíjí a působí tak doslova muka alergikům. V květnu vrcholí kvetení stromů. Ulice, domy, okna i auta pokrývá všudypřítomný pyl. Drobná pylová zrnka jsou lehounká, poletují vzduchem a dostávají se všude. Přinášíme si je domů na botách i oblečení a tím otevíráme dveře alergenům. Alergie v našich domácnostech ovšem nemusí způsobovat jen pyly, ale často je to i prach. Aby alergik měl klid alespoň doma, je nutné udržovat plochy i vzduch v našich domech a bytech čistý.

Čisté povrchy bez alergenů

Alergeny se hůře drží v čistém prostředí. Povrchy jako jsou podlahy, police, skříně a podobně je důležité udržovat v maximální čistotě. Při vysávání je nutné vyčistit nejen plochy, ale i vzduch, který vysavač vypouští zpět musí být čistý. U některých z nich se řada alergenů vrací s vypouštěným vzduchem zpět do místnosti. Na tuto skutečnost si musíme dát pozor a volit takové vysavače, které mají výkonné filtry. Bezsáčkový vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 používá na rozdíl od ostatních vysavačů speciální vodní filtr. Zachycené nečistoty prochází přes vodní vír, kde se přirozenou silou vody filtrují a výsledkem je čistý, a překvapivě čerstvý vzduch. Filtrační systém je více stupňový, aby byla zajištěna extrémní účinnost. Skládá se z inovativního vodního filtru, vymývatelného mezifiltru a HEPA 12 filtru. Díky tomuto systému vysavač filtruje 99,5 % prachu ze vzduchu a vytváří tím zdravé a svěží prostředí i pro alergiky. Navzdory vysokému sacímu výkonu má velmi nízkou spotřebu. Snadno si poradí s nečistotami na různých druzích podlah, policích, knihovnách, v rozích za nábytkem, ale dokáže vysát i matrace, sedačky, křesla či jiné textilie.

Čistý a čerstvý vzduch

Čistý vzduch je základem bezpečného domova. Drobné prachové částice, pylová zrnka, či bakterie a spory plísní jsou velmi lehké, dokážou se přenášet vzduchem, a tak vytváří alergické prostředí. Proto je důležité vzduch vyčistit.

Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 si snadno poradí s prachem, pylem i zápachem. Během několika minut vyčistí vzduch až na 100 metrech čtverečních. Čistička je mobilní, díky masivním kolečkům se s ní snadno manipuluje a je možné ji tak přesouvat mezi místnostmi.

Kvalita vzduchu je vždy pod kontrolou. V čističce vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 je zabudován laserový senzor. Pokud je zařízení v automatickém režimu, senzor sám průběžně kontroluje kvalitu vzduchu v místnosti a podle toho reguluje intenzitu čištění. O kvalitě vzduchu informuje formou barevné škály.

Chcete vědět, jak funguje čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100, podívejte se na video:

https://www.youtube.com/watch?v=oq7bWsTbG_o

Čistička používá víceúčelový filtr pro komplexní čištění, je možné ovšem zvolit i některý ze čtyř speciálních filtrů, které eliminují alergeny, bakterie, pachy, nebo těkavé organické sloučeniny.

Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 dokáže vyčistit vzduch bez kompromisů a ulehčit život alergikům, astmatikům, lidem se sníženou imunitou nebo všem, kteří chtějí mít doma čisté a zdravé prostředí.

Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz

Publikováno: 07. 05. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Novotná