Chcete si párek v rohlíku dopřát doma? Není problém!

V zimě si na tuhle pochoutku raději ani nevzpomeneme, protože většina kiosků a stánků je zavřená. S prvními náznaky jara se ale začneme těšit nejen na teplé počasí, ale i oblíbený párek v rohlíku. Nemusíte ale čekat několik týdnů, než stánky zase otevřou, připravit si ho můžete i doma.

Láska na první kousnutí

Ať se zeptáte dětí nebo dospělých, bude párek v rohlíku patřit mezi oblíbené svačiny i rychlé občerstvení. Najít místo, kde je dělají opravdu dobré, nevysušené a čerstvé, ale může být oříšek a také si každý rád ten svůj párek v rohlíku upravíme podle sebe. V domácích podmínkách se často snažíme improvizovat, rohlíky různě nařezávat nebo je vydlabávat pomocí různých nástrojů a pak je rozpékat v troubě, ale stále to není ono. Křupavý rohlík a šťavnatý párek jsou zkrátka dvojka, která dohromady dokonale ladí. Proto nemá smysl hledat cestu, jak ji napodobit, ale připravit si doma opravdový a originální párek v rohlíku, který si všichni zamilují.

Doma jako na výletě

na první pohled by párek v rohlíku měl být rychlé jídlo, připravené za pár minut. Domácí přípravy jsou ale často časově náročné, nedaří se a stojí nás mnoho úsilí i času. Kdo někdy zkusil v rohlíku vytvořit místo na párek pomocí obrácené vařečky, příště už se podobným experimentům raději vyhne. Pro rychlou a pohodlnou přípravu je skvělý pomocník praktický hotdogovač Orava s jednoduchou obsluhou. Trn z nerezové oceli pečivo ohřeje a dodá mu křupavost, zároveň v něm vytvoří potřebné místo na párek. Těch můžete ve varné nádobě s nepřilnavým povrchem ohřát až šest najednou a mít jistotu dokonale ohřátého, šťavnatého párku. Pak už jen přidejte hořčici nebo kečup dle chuti, nezapomeňte na ubrousek a můžete se s chutí pustit do jídla. Hotdogovač nejen rychle připraví oblíbenou pochoutku, ale také se snadno čistí a je tak kdykoli připraven k použití. Párky v rohlíku podle vašich představ si tak můžete doma dopřát třeba každý den.

Publikováno: 17. 03. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná