Zvířátko není vhodný dárek pod stromeček

Slýcháme to každý den ve zprávách. Po městech, po obcích, ale i ve volné přírodě nachází hodně lidí opuštěná zvířata. Většinou se jedná o psy a kočky. Je to hodně smutné, když nacházíme tato zvířata opuštěná, vyhladovělá, žíznivá, mnohdy i nemocná nebo zraněná zvířata. Většina těchto zvířat byla původně dárkem pro naše blízké. Nemusí se jednat jenom o malé děti. Může to být dárek pro dospívající mládež, ale i pro dospělé nebo staré lidi. Jak to tedy s takovým nevhodným dárkem vypadá? Rodiče, prarodiče nebo blízcí rodinní příbuzní většinou dostanou nápad na dárek. A tak nakoupí pelíšek, jídlo, hračky případně toaletu, vybere se dostatečně dopředu dané zvířátko, v pravý čas si ho jede vyzvednout a dárek je připravený. Vypadá to jako dobrý nápad, ve skutečnosti se nabízí mnohem lepší řešení - výběr hraček pro holky a kluky je velmi pestrý.

Prvotní efekt je dobrý

Každé předání takového živého dárku bývá radostné. Většina z nás se samozřejmě budoucího obdarovaného ptá, zda a jaké zvířátko by si přál. A tak počáteční nadšení je opravdové a skvělé. Dítě nebo dospělá osoba se celé dny točí kolem zvířátka, mazlí se s ním, učí se s ním hrát i zacházet, pokud se jedná o psa, tak s ním chodí na procházky. Tip: Oblíbené hračky pro kluky i holky najdete najdete v eshopu hrackarstvieu.cz. Jsou mnohem rozumnější než neuvážené pořízení zvířátka.

Co následuje s odstupem času?

Po pár týdnech či měsících ale hodně obdarovaných dětí i lidí přestává mít o zvířátko zájem, protože zjišťuje, že starost o zvíře je náročnější i na čas. A tak se začínají o zvíře méně starat, nechce se jim pokaždé ven, česat srst, hrát si s ním, atd. Postupně se tak z milé a příjemného dárku stane přítěž. Časem se tedy stará o zvíře někdo jiný z rodiny, a postupně začne být na přítěž všem. A tak nevolí cestu do útulku, nebo prodej zvířete, ale často ho prostě vyhodí ven. Ať poblíž svého bydliště, nebo ho odvezou někam k lesu. A právě z těchto důvodů by měl každý, kdo chce nebo kdo si přeje mít nebo darovat zvíře na paměti, že je to živý tvor a ne věc nebo hračka, kterou může kdykoli odložit nebo vyhodit.

Publikováno: 18. 11. 2022

Kategorie: Nákupní rádce

Autor: Hanka Novotná