Co by mělo být v lékárničce pro novorozence

Ne s každým zdravotním problémem je nutné běžet k lékaři. Pokud je to skutečná drobnost, vyřešíte ji hravě i doma. Stačí vědět, co by měla lékárnička pro novorozence přesně obsahovat a tu mít následně po ruce.

Líh a borová voda

Obě dvě látky dnes pořídíte v lékárně. Líh je nezbytností hlavně u holčiček, jelikož slouží k dezinfekci propíchnutých uší. Použít se ale dá také na oblast pupíku. Pokud jde o borovou vodu, ta je osvědčenou a doporučovanou možností, jak ošetřovat oči a odstraňovat z nich nečistoty.

Léky tlumící teplotu

Zvýšená teplota nemusí být u miminek nic výjimečného. Pokud je v normě, stačí ji snížit pomocí léků, které musí lékárnička pro novorozence bezpodmínečně obsahovat. Jedná se o čípky, které jsou určené pro ty nejmenší. Správné dávkování podle hmotnosti je třeba si poznamenat, nebo si ponechat příbalovou informaci.

Sirupy a kapky

Další z osvědčených produktů, bez kterých se v dětské lékárničce neobejdete. Pokud jde o sirup, je určený hlavně pro eliminaci kašle. Doporučujeme pořídit přírodní varianty. Kapoky zase využijete ve chvíli, kdy budete chtít eliminovat rýmu. Alternativou kapek, hlavně s ohledem na lepší dávkování, jsou různé dětské spreje.

Tlumicí gely

Jakmile začnou vašemu dítěti růst první zoubky, nebude to jak pro vás, tak ani pro něho nic příjemného. Proto mějte po ruce různé tlumící gely, které se aplikují přímo v ústech, na místě, kde zoubky prořezávají. Dojde tak k lokálnímu utišení bolesti, což se velmi hodí rodičům, i dítěti.

Klasické sterilní pomůcky

Jde například o náplasti, jde o klasické obvazy, stejně jako může jít o různé krycí polštářky. Vše aplikujete ve chvíli, kdy dojde ke zranění vašeho děťátka a je pochopitelně nutné danou ránu chránit, aby zde nevznikla případná infekce. Doporučovány mohou být i různé dezinfekční produkty na rány – rozhodně však ne kysličník.

Publikováno: 08. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Novotná