Náušničky pro roztomilé holčičky

Každé narozené dítě je dar od Boha. Když ale do rodiny přichází holčička, bývá radost ještě větší. Těší se maminka i babička. Vědí totiž, že děvčátko je příslibem krášlení, zdobení a fintění. Přichází čas roztomilých šatiček, mašliček, copánků a dětských náušniček. Bez těch totiž žádné děvčátko nemůže být. Většina maminek klade na zdobení oušek velký důraz. Netrpělivě očekává okamžik, kdy bude mít dceruška za sebou první očkování, aby mohlo dojít k nastřelení náušnic. Ty tam jsou doby, kdy se uši píchaly jehlou. Dnes se k udělání dírky používá nastřelovací pistole, která je rychlá, přesná a bezbolestná. Jako první dětské náušnice se používají pecičky. Ty ale vydrží v oušku obvykle jen po nezbytnou dobu, než se ouško zahojí.

Jak vybrat náušnice?

Maminky a babičky už mezitím vybírají šperk, který holčičku ozdobí okázaleji. Mezi velmi oblíbené stálice patří dětské náušnice kroužky, které nikdy nevyjdou z módy. Pořídit se dají v několika velikostech, tloušťce i mnoha materiálů a užívají nejrůznějšího zdobení. Stejně jako maminky a babičky je milují i samotné děti. Opravdovou nostalgii ale vzbudí dětské náušnice srdíčka, které se v obdobné podobě nosily už v předešlých generacích. Jejich tvar i zdobení jsou jednoduché. Velkou devízou je přední zapínání, které je obecně bráno za bezpečnější a méně náchylné vůči ztracení. Dětské náušnice se doporučují ve zlatém nebo stříbrném provedení, a to z důvodu, že tyto dva ušlechtilé kovy tělo přijímá bezproblémově, tudíž je menší riziko, že by se ucho zanítilo nebo začalo hnisat.

Zlato, nebo stříbro?

Zlato i stříbro se řadí k hypoalergením kovům, které nezpůsobují alergické reakce, o zlatých náušnicích to platí dvojnásob. Stříbrný materiál je také měkčí, a proto jsou náušničky ze stříbra náchylnější na poškození. Pokud to vaše peněženka dovolí, doporučujeme první náušnice zlaté. V období po třetím roce, kdy holčička nadobro odrůstá batolecím střevíčkům, se začíná chtít, stůj co stůj, líbit. Miminkovské náušnice již splnily svou službu a mohou být odloženy do úschovy, až do rodiny opět přiletí čáp. Do hledáčku proto nejčastěji přicházejí jemné zlaté kroužky, které volí jako přestupní formu šperků před pubertou a zahájení dospívání dvě třetiny slečinek mezi 5 až 15 lety.

Publikováno: 13. 03. 2020

Kategorie: Nákupní rádce

Autor: Hanka Novotná