Dopřejte svým dětem to nejlepší! Kvalitní mateřskou školu!

Vzdělání je základ. A začíná už na mateřské škole. Pokud chcete, aby si dítě ve školce nejenom hrálo, ale také se vzdělávalo, tak její výběr nepodceňujte. Robert Fulghum jednu ze svých knih nazval Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské škole. Tento titul, byť náležitě nadnesený, v podstatě říká vše. Mateřské školy dětem dávají základ, na němž další vzdělávací zařízení staví. Už jen z tohoto důvodu byste svému potomkovi měli dopřát to nejlepší, co je ve vašich možnostech.

Vybíráme mateřskou školu

Parametrů při výběru mateřské školy je hned několik. Většina rodičů školku vybírá v místě svého bydliště, popřípadě pracoviště. Dítko ráno co ráno nechtějí daleko vozit. Dalším parametrem při výběru je cena. Nemajetní rodiče upřednostňují školky státní, ti, kteří si to mohou dovolit, většinou dávají přednost školkám soukromým.

Výhody soukromých mateřských škol

Ty totiž většinou nabízejí individuální přístup a pestrý vzdělávací program. Například v soukromé školce Maxík (na internetu hledejte pod odkazem anglická školka Kladno) se děti už od raného věku učí angličtinu. S kvalifikovanými učiteli i rodilými mluvčími. Zapojovány ovšem jsou i do celé řady uměleckých a pohybových aktivit.

Vzdělávání adekvátní věku

Navštěvovat ale také mohou různé kroužky. V kroužku Malý Šikula například hrají celou řadu didaktických a společenských her, řeší různé hlavolamy a rébusy pro předškoláky, pracují s autorskými pracovními listy a provádí různé pokusy. Zkrátka se adekvátně svému věku skutečně vzdělávají.

Půlroční dítě ve školce? Žádný problém!

Dobrou zprávou pro spoustu rodičů také je, že školka Kladno přijímá děti již od jednoho roku. Od ledna roku 2022 dokonce bude přijímat i půlroční děti. Více informací a ceník najdete pod odkazem soukromá školka Kladno. Ddalší pobočky Maxíkovy školky najdete v pražském Hloubětíně, Stodůlkách a na Petřinách.

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná