Jak pořídit dětské oblečení

Kojenecké oblečení je spojeno nejenom se základní výbavou pro miminka, ale je spojeno také s tím, že se velmi rychle takzvaně „točí“. To proto, že z něho dítě rychle vyroste. Jak při jeho výběru co nejvíce ušetřit?

Oslovte maminky v okolí

Mohou to být vaše kamarádky, stejně jako to mohou být různé lokální bazary. Kojenecké oblečení se zde prodává jako na běžícím pásu. To proto, že maminky s větším dítětem chtějí utržit nějaký ten peníz, a ty nové hledají oblečení za dobrou cenu. Když si vezmete, že nebylo nošeno nijak zvlášť dlouhou dobu, můžete si být jista, že za dobrý peníz koupíte jak kvalitu, tak koupíte i zajímavý vzhled.

Kupujte raději větší oblečení

Osvědčená cesta, jak zajistit, aby vašemu miminku kojenecké oblečení vydrželo déle. Samozřejmě se snažte eliminovat případy, kdy na něm bude doslova vlát, ale o trochu větší oblečení není na škodu. Máte jistotu, že ho unosí podstatně déle. A když mu bude přece jenom příliš velké? Nezoufejte. Za pár týdnů, nebo i měsíců mu již může být akorát – máte nakoupeno do zásoby.

Nevěřte popiskům a raději měřte

Kojenecké oblečení je s ohledem na velikost obvykle značeno tak, že jsou použity rozmezí jednotlivých měsíců věku dítěte. Je to však značení celkem orientační. Pokud chcete mít jistotu, nechte si raději poslat přesné rozměry a porovnejte je s oblečením, které máte doma. Eliminujete tak problém, že koupíte několik kusů, které budou vašemu děťátku malé.

Poptejte různé doplňky

Jedná se o vychytávky, které pomohou každé mamince k tomu, aby mohla prodloužit dobu nošení u jednotlivých kousků kojeneckého oblečení. Hitem je třeba prodlužovač na kojenecké body, který se připne v oblasti rozkroku. Stejně tak oblast tohoto sortimentu nabídne i různé náplety. Ty mohou být umístěny třeba na rukávy, nohavice, nebo do pasu. V kombinaci s domácím oblečením dobrý pomocník.

Publikováno: 20. 10. 2017

Kategorie: Nákupní rádce

Autor: Hanka Novotná