Jaké novorozenecké oblečení je potřeba

Novorozenecké oblečení je třeba mít k dispozici ještě předtím, než se vaše miminko narodí. To proto, aby bylo možné obléknout ho už v samotné porodnici, a poté hned po příjezdu domů. Co by mělo patřit mezi základ?

Body je klasikou

Jenom těžko byste vybrali jinou možnost, než je právě dětské body. Jedná se o dlouhodobou klasiku, kterou volí většina maminek. Lákadlem není jenom to, že ho lze celkem pohodlně obléci, ale také to, že díky zapínání v oblasti rozkroku na dítěti drží a tak nehrozí jeho vyhrnutí, kdy by mu studený vzduch například foukal na záda, nebo na bříško.

Dětská košilka

Druhá z osvědčených možností, která patří mezi základ, pokud novorozenecké oblečení vybíráte. Hlavním lákadlem je zde určitá volnost, jelikož košilka dítě nikde netáhne, ani netlačí. Je ideální volbou hlavně na doma, kde máte jistotu, že dokážete dlouhodobě udržovat stabilní teplotu vzduchu. V kombinaci s plenou osvědčená volba.

Něco na zahřátí

Pokud se dítě má narodit v období od podzimu do jara, je jasné, že může být už na cestě z porodnice vystaveno chladnějšímu počasí. Proto není správné tento fakt podceňovat. Ideální je mít připraveno i něco na zahřátí. Co by mělo patřit mezi základní možnosti? Je to primárně svetřík, také to jsou teplejší tepláčky, a pokud něco rozhodně nesmí chybět, je to čepička na hlavu. Navíc toto všechno mohou uplést babičky, či jiné fanynky do domácí výroby věcí pro dítě.

Kombinéza a fusak

Ten už doporučujeme vybrat po narození dítěte, podle jeho aktuální velikosti. Patří mezi základní novorozenecké oblečení ve chvíli, pokud již s dítětem chcete vyrazit ven. Obojí má své klady, ale i zápory. Ideální je proto pořídit obojí. Do kočárku přijde vhod klasický fuksak, a pokud máte v plánu vašeho potomka také častěji vyndávat, je jasné, že se vám bude hodit klasická kombinéza. Opět platí, že tato kombinace je vhodná do těch chladnějších dní a v létě ji zase až tak nevyužijete.

Publikováno: 24. 11. 2017

Kategorie: Nákupní rádce

Autor: Hanka Novotná