Jak zajistit bezpečný domov vašemu dítěti?

Jste rodičem malého dítěte? Pak víte, jak náročné je dítě uhlídat během celého dne. Stačí chvilka nepozornosti a najednou je úraz na světě, i když se dítě pohybuje jenom ve svém dětském pokoji nebo ve svém domově, který jste zbudovali. Aby se předcházelo možným úrazům z důvodu nepozornosti nebo nešťastné náhody, zajistěte vašemu dítěti bezpečný domov. Jednou z možností jsou dětské zábrany.

Dětské zábrany nejen na schodiště

I když se dítě snažíte mít stále pod dozorem, jak již bylo zmíněno, dítě neuhlídáte. Stačí okamžik nepozornosti nebo nešťastná náhoda a úraz je na světě. Jedním způsobem, jak předcházet úrazům v domácnosti, jsou dětské zábrany, které samozřejmě patří nejen na schodiště, ale také je můžete postavit kolem krbu nebo kolem jiných nebezpečných věcí či zařízení v domácnosti. Dětské zábrany jsou praktické a velmi efektivní.

Protiskluzové podložky a koberce do obýváku i dětského pokoje

Jak lze ještě zvýšit bezpečnost v domě? Jde to s protiskluzovými podložkami a koberci. Protiskluzové podložky musí být součástí hlavně koupelen, kde je velká pravděpodobnost uklouznutí. Při koupání dítě cáká vodu kolem sebe a ne vždy ji stihnete vytřít dřív, než dítě vyleze z vany ven. Protiskluzové koberce se hodí zase do obývacího pokoje nebo dětského pokoje, kde dítě neustále běhá. Zabráníte tak úrazům, které vznikají podjetím koberce.

Chrániče rohů do celého domova

Nejvíce bolestivé úrazy vznikají tím, že dítě upadne rovnou na roh police, skříně nebo na roh šuplíku. K takovým úrazům dochází denně, předcházet jim však můžete tím, že nainstalujete chrániče rohů na všechna riziková místa. Opatřit byste měli zejména rohy konferenčních stolků, šuplíků nebo stolů pod televizi, kde se dítě pohybuje velmi často.

Krytky do zásuvek jsou samozřejmostí

Každé dítě má tendenci sahat do zásuvek, což je velice nebezpečné. Naštěstí lze možným neštěstím předcházet tak, že do zásuvek vložíte krytky. Stojí pár korun a lze se na ně stoprocentně spolehnout.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná