Jaký nábytek do dětského pokoje?

Výběr nábytku do dětského pokoje sice není raketová věda, poměrně zabrat však dá každému, kdo se snaží, aby jeho potomci měli prostor, který bude plnit jejich potřeby a zároveň bude praktický a vkusný. Děti vyžadují kvalitu, možná aniž by to samy věděly. Při výběru nábytku do dětského pokoje je potřeba klást důraz především na kvalitní zpracování, ale také povrchovou úpravu. Jaké kousky nábytku by se měly v dětském pokoji objevit?

Elegance a jednoduchost v jednom

Většina rodičů vybírajících nábytek do pokojíčku pro své děti se v první řadě zaměřuje na design. To ale není ten správný přístup. Dětský nábytek má sloužit mnoho let, a proto by měl být spíše nadčasový a nepodléhat módním trendům. Většina výrobců už toto kritérium pochopila, a proto se na trhu objevují poměrně elegantní kousky, které lze použít jak pro miminko, tak pro školáka. Z hlediska barev můžete pro chlapce najít nábytek ve světle nebo tmavě modré barvě doplněné o šedou. Klidně můžete pořídit synovi i něco trochu výraznějšího. Vkusně působí například kombinace, šedé, modré a azurové nebo žluté barvy. Žlutá je ostatně vhodná i pro dívky a chcete-li zařídit pokojíček pro sourozence opačného pohlaví, sáhnout můžete právě po ní. Výborná univerzální barva je také zelená. Pokojíček výhradně pro dívky pak můžete ladit do růžova či fialova, oblíbená je také čistá bílá barva. Určitě nezapomeňte na barevně sladěné dekorace a pěkné obrazy, díky kterým se prostor doslova rozzáří.

Veselé a světlé prostředí

Kromě barev je potřeba se také zaměřit na dekor nábytku. Vybírejte spíše světlé hravé odstíny, které pomohou navodit dobrou náladu. Obecně se na výrobu nábytku do dětského pokoje vybírají jasan, smrk anebo dub. Stejná pravidla platí také pro podlahu. Do dětského pokoje je vhodná například odolná vinylová podlaha doplněná o neklouzající koberec.

Nezbytné minimum do dětského pokoje

Aby byl váš školák v dětském pokoji spokojen, je potřeba mu poskytnout alespoň základní kousky nábytku. Mezi ty patří především postel, skříň na oblečení a hračky a také dětský školní nábytek, tedy psací stůl a židle. Dětská židle musí zajistit dostatek pohodlí, ale také podporu pro záda při sezení a měla by být výškově stavitelná, aby ji bylo možno přizpůsobit výšce stolu i dítěte. Nemáte-li v pokojíčku dostatek místa a chcete-li v něm zajistit zároveň prostor pro psaní úkolů pro dvě děti, vsaďte na sourozenecký psací stůl, k němuž se děti mohou posadit proti sobě. Zabere mnohem méně místa než dva samostatné psací stoly.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná