Mléko z flašky má své výhody

Miminko je radost i starost. Své o tom ví každá maminka, která po toužebném devítiměsíčním očekávání a samotném porodu řeší, jak svého potomka obstarat, aby prospíval a bylo mu zde na zemi co možná nejlépe. Kdyby šlo „snést modré z nebe“, byla by to právě maminka, která by takto učinila. V obecném měřítku se za to nejlepší, co svému dítěti může matka dát, považuje kojení. Mateřské mléko má nejen optimální složení, ale zároveň dostatek protilátek proti všem možným nemocem. Dítě je tak v prvních měsících vybaveno imunitou matky a chráněno před nepřízní okolí. Přesto existuje velké množství maminek, které z jakýchkoliv důvodů kojit nemohou nebo nechtějí. I ty mají své děti rády a chtějí pro ně adekvátní výživu. V souladu s nejnovějšími poznatky sahají po značce HIPP, které je inspirováno mateřským mlékem, co do živin, minerálů, vitamínů a přirozené obranyschopnosti miminka.

Mléko proti prdíkům

Kojenecká výživa v podobě umělého sušeného mléka je náhradou mléka mateřského. Nekojící maminka dokáže ocenit, že dítě po jídlu z flašky rychleji přibírá, zůstává déle nasycené, déle spí a má prokazatelně méně problémů s trávením. Kdo z maminek zažil takzvané „prdíky“, vyvažuje mléka, která jsou šetrná k zažívání, zlatem. Laktační poradkyně a dětské lékařky věnují dětské výživě mimořádnou pozornost. Dětská výživa má zásadní vliv na vývoji a rozvoji miminka a potažmo i batolete. Do čtyř, potažmo šesti měsíců, dítě prospívá pouze na mléku, poté ale přichází nejvhodnější doba, kdy do stravovacích programů zahrnout příkrmy.

Zavádíme příkrmy

V minulosti byly příkrmy vařeny, pasírovány a mixovány v domácím prostředí. Maminky se den co den snažily vymyslet ovocný koktejl či zeleninovou směs, která by potomka zasytila a pomocí lžičky ji přijal do úst. Dnes již doba naštěstí pokročila a energeticky vyvážené příkrmy je možné si koupit. První jídlo na lžičku pro kojence a batolata je připravováno v tepelné úpravě v BIO kvalitě. Žádná matka nemůže vlastními silami dosáhnout takové struktury pokrmy a s takovou výživovou hodnotou, která je pro nejmenší děti optimální. Výživa batolat začíná s příkrmy, jakou jsou mrkev, brokolice, dýně, brambory nebo květák. Později je zaváděno maso, které je vyváženě kombinováno do směsí v HIPP skleničkách. Dobrou chuť!

Publikováno: 30. 03. 2020

Kategorie: Máme miminko

Autor: Hanka Novotná