Dětská postýlka musí být hlavně bezpečná

Obsah článku:
  1. Postýlka musí být hlavně bezpečná
  2. Nezapomínejte na kvalitní materiálové zpracování
  3. Když matraci, tak s kvalitním jádrem Do postýlky pochopitelně patří matrace. Že by měla vyhovovat svými rozměry, to určitě není nutné připomínat. A tak se zaměříme na její kvalitu. Základem by mělo být dobré jádro, které zajistí dobrou oporu dětského tělíčka. Ideální je inspirovat se při vývěru sortimentem matrací pro dospělé. Zde jasně dominuje takzvaná studená pěna, nebo různé alternativy, kam se přidává. Jde o to nejlepší, co na trhu je. Nezapomínejte také na prodyšnost Dětský organismus ještě nedokáže tak dobře regulovat teplotu, a tak je třeba, abyste toto hlídali vy. Jak na to? Výběrem matrace, která bude dostatečně prodyšná. Díky ní tak bude od dětského tělíčka odváděno jak teplo, tak i vlhkost. Optimální je, pokud bude matrace ležet na roštu dětské postýlky, díky čemuž bude teplo a vlhkost odcházet přirozenou cestou úplně pryč, a nebude se pod matrací kumulovat.
  4. Do postýlky pochopitelně patří matrace. Že by měla vyhovovat svými rozměry, to určitě není nutné připomínat. A tak se zaměříme na její kvalitu. Základem by mělo být dobré jádro, které zajistí dobrou oporu dětského tělíčka. Ideální je inspirovat se při vývěru sortimentem matrací pro dospělé. Zde jasně dominuje takzvaná studená pěna, nebo různé alternativy, kam se přidává. Jde o to nejlepší, co na trhu je. Nezapomínejte také na prodyšnost Dětský organismus ještě nedokáže tak dobře regulovat teplotu, a tak je třeba, abyste toto hlídali vy. Jak na to? Výběrem matrace, která bude dostatečně prodyšná. Díky ní tak bude od dětského tělíčka odváděno jak teplo, tak i vlhkost. Optimální je, pokud bude matrace ležet na roštu dětské postýlky, díky čemuž bude teplo a vlhkost odcházet přirozenou cestou úplně pryč, a nebude se pod matrací kumulovat.
  5. Nezapomínejte také na prodyšnost
Dospělý člověk tráví v posteli třetinu svého života. U malých dětí je to podstatně déle. Proto by dětská postýlka a matrace měly splňovat určité kvalitativní předpoklady. O jaké se jedná? Podívejte se na ty hlavní.

Postýlka musí být hlavně bezpečná

Na rozdíl od dospělého dítě může ze své postýlky poměrně snadno vypadnout. Proto je základem maximální možná bezpečnost. Samozřejmostí by měly být různé ohrádky a zábrany. U malých dětí dbejte na to, aby si do nich nezaklínili jakoukoliv část těla, a u větších zase na to, aby byly dostatečně vysoké a dítě je nepřelezlo.

Nezapomínejte na kvalitní materiálové zpracování

Co je ideálním materiálem? Je to rozhodně dřevo. Jak pro svou kvalitu, tak i pro svou odolnost. Pozor však na materiálové zpracování. Dětská postýlka by rozhodně neměla mít ostré rohy, nebo nebezpečné výčnělky. Pokud je natřena nebo lakována, mělo by se jednat o produkt, který není pro lidský organismus nebezpečný.

Když matraci, tak s kvalitním jádrem

Do postýlky pochopitelně patří matrace. Že by měla vyhovovat svými rozměry, to určitě není nutné připomínat. A tak se zaměříme na její kvalitu. Základem by mělo být dobré jádro, které zajistí dobrou oporu dětského tělíčka. Ideální je inspirovat se při vývěru sortimentem matrací pro dospělé. Zde jasně dominuje takzvaná studená pěna, nebo různé alternativy, kam se přidává. Jde o to nejlepší, co na trhu je.

Nezapomínejte také na prodyšnost

Dětský organismus ještě nedokáže tak dobře regulovat teplotu, a tak je třeba, abyste toto hlídali vy. Jak na to? Výběrem matrace, která bude dostatečně prodyšná. Díky ní tak bude od dětského tělíčka odváděno jak teplo, tak i vlhkost. Optimální je, pokud bude matrace ležet na roštu dětské postýlky, díky čemuž bude teplo a vlhkost odcházet přirozenou cestou úplně pryč, a nebude se pod matrací kumulovat.

Publikováno: 27. 10. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Novotná