Vánoční koledy a kytara, to je neodolatelná kombinace

Kdo by neznal alespoň nějakou, že? Písně, které jsou spojené se svátečním časem nabízejí tradiční melodie a rozněžní duši i toho největšího škarohlída. Se svými blízkými si jich určitě pár zanotujete, v některých domácnostech se zase bude linout sváteční hudba z počítačů a tabletů. Není ale právě tohle věčná škoda? Na chvíli se zastavit, nespěchat, celá rodina je pohromadě. Takových momentů není v životě mnoho a svátky nám nabízejí zajímavou příležitost naučit se hrát i na hudební nástroj…

Nenechte si tedy ujít možnost zazářit…

Pokud máte hudební nadání, ale nikdy jste jej nerozvíjeli, napravte podobnou chybu co nejdříve. Koledy na kytaru jsou veselé i vážné, tradiční i novější, jako třeba ty, které složil známý umělec Jiří Suchý. V každém případě však jde o zajímavý výběr, s nímž rozhodně nebude nuda. Zahrajete si doma klasiku, jako je například Štědrej večer nastal nebo Tichá noc? Dáte spíše přednost Purpuře, koledě se Štěpánem či rolničkám? Písně určené speciálně pro vánoční čas mají za sebou letitou tradici a mnoho z nich máme doslova a do písmene pod kůží. Na hudební nástroj se mohou naučit i děti, pokud jim neladí flétna nebo violoncello, nabízí se ještě jedna varianta – dětská kytara je určena i těm úplně nejmenším, důležitá je spíše výuka zábavnou formou než dril v hudební škole s nevrlým kantorem, jenž se vyžívá ve známkování. Kytara je vhodná i pro naprosté začátečníky, kteří si o sobě myslí, že mají nulový hudební talent.

Ostýchavým pomůže také online výuka

Už jste ji někdy zkusili? Je interaktivní, udělá si na vás čas kdykoliv a nebudete z ní zbytečně nervózní. Škola kytary nabízí online kurzy a deset let vývoje, díky ní se tak můžete učit i z pohodlí domova a netrávit úterní večery ve školních lavicích. Pokud se naučíte hrát na kytaru a vyjadřovat své emoce pomocí hudby, získáte i spojence v boji proti chmurám a špatným náladám, nevěříte?

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Novotná