Jak najít tu správnou hlídačku pro vaše dítě?

Potřebujete nutně vypomoci s hlídáním dětí? Pokud nemáte k dispozici rodiče ani kamarády, není rozhodně žádná ostuda využít služeb hlídací agentury. Jak najít takovou chůvu, se kterou se bude vaše dítě cítit příjemně a která vám bude sympatická? Je to jednodušší, než si myslíte.

Hlídání na zkoušku

Hlídání dětí neboli babysitting nemá v České republice zdaleka takovou tradici jako v jiných evropských zemích. Naštěstí se ale i v Česku nachází hned několik možností, jak se dá perfektní chůva sehnat. Nejjednodušší z nich je využít hlídání dětí od agentury. Tak máte jistotu, že děti budou v bezpečí, a hlavně s pracovníkem, který je proškolený a ví, co dělá. Navíc je možné dohodnout si zpočátku takzvaně hlídání na zkoušku. Díky tomu zjistíte, jak spolu dítě a chůva budou vycházet a nebudete kupovat zajíce v pytli.

Nebojte se být zvídaví

Pokud hlídání dětí sháníte a zajišťujete prvně, nemějte strach a ptejte se na všechno, co vás zajímá. Kvalitní agentura, například agentura Slunečnice, vám bude schopna každou vaši otázku zodpovědět a bude vám nápomocná během celého procesu. Společná domluva a vzájemné vyjasnění si průběhu hlídání je totiž nezbytné pro oboustrannou spokojenost.

Zjistěte si reference

Abyste měli jistotu, že jste si zvolili správně, než agenturu kontaktujete, prozkoumejte jejich webové stránky a zjistěte si o ní co nejvíce informací. Skvělým pomocníkem jsou i reference od ostatních rodičů, které mají s agenturou zkušenosti. Přeci jen si vybíráte člověka, který bude trávit čas s vaším potomkem. Nepodceňujte tedy důkladný výzkum. Hlídání dětí od agentury je bezpečné a spolehlivé. Máte jistotu, že hlídačky mají zkušenosti, jsou školené a připravené na všechny situace. Před prvním hlídáním se nebraňte společnému usednutí ke stolu a nastolení pravidel a požadavků.

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná