Praktické rady pro těhule

Jste těhotná a nemůžete se již dočkat, až svého potomka poprvé spatříte? Hltáte jedním dechem všechny návody, komentáře a babské rady, které připravují budoucí rodičku na svou novou roli? Pak jste jistě již narazily na fenomén nošení dětí. Nosítko pro novorozence zákonitě patří mezi základní věci, které by měla mít maminka připravené předtím, než se dítě narodí. Kromě postýlky, košíčku a kočárku je nosítko stejně důležité jako ostatní věci na seznamu každé novorodičky. Jak takové nosítko vybrat, aby odpovídalo fyziologickým možnostem miminka a v kombinaci s ležící polohou podporovalo vývoj kojence?

Nosí celá rodina

Pro nejmenší děti, zhruba od váhy 3,5 kg, se hodí šátková nosítka, která jsou ušitá ze šátkoviny a jsou natolik měkká, že se krásně přizpůsobí tělíčku. Co nejjednodušší manipulaci umožňuje celopřezkové nosítko. Ještě o poznání pohodlnější je pak nosítko s popruhy, které lze podle potřeb povolovat a utahovat. Nosítko je flexibilnější pro více nositelů. Stejně jako mamka může nosit i taťka nebo babička.

Proč pořídit kojící oblečení?

Budoucí maminka by měla zvážit i pořízení kojícího oblečení. Kojící oblečení dodává ženě pocit pohodlí a funkčnosti při tak intimní záležitosti, jako je krmení svého dítěte. Praktické kousky od značek Angel Wings,Jožánek, BellyBoo a úžasné multifunkční mikiny Greyse jsou nejen krásné, ale budou i lichotit postavě maminky po porodu, která se v hormonální bouři bude ještě nějaký ten čas dávat dohromady. Každá budoucí maminka by se měla informovat, jaké trendy v těhotenské a kojící módě frčí, zkušebně si „osahat“ vybrané modely, abyste ve chvíli, kdy vaše dítě přijde na svět, měli již vše potřebné připravené a mohly se věnovat jen sami sobě. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Hanka Novotná